تاريخ : 27 / 10 / 1395برچسب:, | 16 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

شهروندان صالح شهری پیگیر نسل های جدید اینترنت پر سرعت

قلی پور و یاری : طرح شکایت گردیده و قول همکاری داده شده

تلفن و اینترنت در جامعه امروزی ازنیازهای اساسی محسوب می‌شود به گونه ای که می توان گفت در حال حاضر بسیاری از خدمات اجتماعی، اقتصادی ، آموزشی و غیره از طریق شبکه مخابراتی و زیرساخت های مربوط به آن فراهم می شود.

به بیان دیگر قرن جدید قرن ارتباطات و تکنولوژی است و اینترنت ارتباط های تلفن همراه نقش تاثیرگذاری در زندگی مردم ایفا می کند و گرایش مردم به استفاده از اینترنت و احساس نیاز به این فناوری روز به روز  در حال افزایش است.

در طول سال های اخیر تلاش های بسیاری در سطح کشور در زمینه توسعه شبکه‌های مخابراتی صورت گرفته است و حتی با روی کار آمدن چندین اپراتور بزرگ تلفن همراه نیز در کشور، دامنه گسترش خدمات تلفن های همراه و اینترنت پرسرعت از کلان‌شهرها تا روستاهای دورافتاده کشیده شده است.

اما متاسفانه هنوز هم برخی شهرها و شهرستان ها از جمله صالح شهر از این نعمت بی بهره یا کم بهره بوده و یا با مشکلات فراوان آن روبه رو هستند که خواست مردم صالح شهر رسیدگی در اسرع وقت به این موضوع و ارائه خدمات پر سرعت اینترنت در سطح شهر است .

در همین راستا آقایان سعید قلی پور و احمد یاری دو تن از شهروندان صالح شهری هستند که چندین وقتی است درگیر این موضوع شده و با پیگیری های مستمر به نتایج خوبی هم در این راستا رسیده اند .

آقایان قلی پور و یاری با بیان اینکه طرح شکایتی از طرف ما و به زبان مردم صالح شهر صورت گرفته است عنوان می کنند:  از طریق سامانه سازمان تنظیم و مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیر این موضوع شده و علیه اپراتورهای سیار ، طرح شکایت گردیده است .

گفتنی است این پیگیری ها به ثمر نیز نشسته و کارشناسان مربوط به این اپراتورها با حضور در صالح شهر و بررسی اوضاع اینترنت از نزدیک قول همکاری و مرتفع کردن این مشکل را داده اند و تمام مستندات و مکاتبات آن هم وجود دارد .

شهروندان صالح شهری که یکی از دغدغه های کنونی صالح شهر را اینترنت با سرعت پایین نام میبرند ، با مراجعه به ما خواستار پیگیری های بیشتر از طریق رسانه ها و همچنین مسئولین مربوطه در صالح شهر و شهرستان شده تا بلکه نسل های پرسرعت اینترنت هم مهمان همیشگی خانه های همشهریان باشد .

در پایان شهروندان صالحی شهری اظهار داشتند پیگیر ادامه طرح شکایت هستیم و از هیچ کوششی در این زمینه دریغ نخواهیم کرد تا این تکنولوژی به شهر ما هم بیاید و همانند سایر شهرها ما هم از اینترنت بهره ببریم .

 تاريخ : 19 / 7 / 1395برچسب:, | 7 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

گتوند - ایرنا - رئیس اداره مخابرات شهرستان گتوند گفت: با بررسی انجام شده از سوی کارشناسان اداره کل مخابرات خوزستان علت آتش سوزی ساختمان مخابرات صالح شهر اتصال قطعات الکترونیکی بوده است.

ساعت 6:30 دقیقه روز یکشنبه ساختمان دفتر مخابرات صالح شهر به دلیل اتصال قطعات الکترونیکی دچار آتش سوزی شد که با تلاش نیروهای آتش نشانی شهر گتوند،صالح شهر وآتش نشانی شرکت کشت و صنعت کارون این آتش سوزی ساعت هشت صبح مهار گردید.
رئیس اداره مخابرات شهرستان گتوند شامگاه یکشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این حادثه منجر به قطع ارتباط مخابراتی صالح شهر شده است،افزود:علت وقوع این آتش سوزی اتصال قطعات الکترونیکی بوده است.
هیبت الله خسروی همچنین درخصوص رفع مشکل خطوط تلفن همراه و تلفن ثابت صالح شهر گفت:اپراتور همراه اول تا ساعات پایانی امشب و خطوط تلفن ثابت و اینترنت صالح شهر به دلیل شدت خسارت وارده تا روز پنجشنبه وارد مدار می شوند.
رئیس اداره مخابرات شهرستان گتوند با بیان اینکه این حادثه خسارت جانی به دنبال نداشته است، گفت:ساختمان دفتر مخابرات صالح شهر گتوند با 200متر مربع زیر بنا دچار خسارت جدی شده به طوریکه به دلیل شدت آتش سوزی خسارت زیادی به تاسیسات مخابرات این شهر وارد شده است.

لطفاً تصاویر بیشتر را در ادامه مطلب ببینید...ادامه مطلب
تاريخ : 18 / 7 / 1395برچسب:, | 13 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

رئیس اداره مخابرات شهرستان گتوند روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: حدود ساعت 6:30 دقیقه صبح امروز ساختمان دفتر مخابرات صالح شهر به دلیل نامعلوم دچار آتش سوزی شد.
هیبت الله خسروی افزود: با تلاش نیروهای آتش نشانی شهر گتوند،صالح شهر وآتش نشانی شرکت کشت و صنعت کارون این آتش سوزی ساعت هشت صبح مهار شد.
وی با بیان اینکه این حادثه خسارت جانی به دنبال نداشته است گفت:ساختمان دفتر مخابرات صالح شهر گتوند با 200متر مربع زیر بنا دچار خسارت جدی شده به طوریکه به دلیل شدت آتش سوزی تنها دیوارهای آن باقی مانده است.
رئیس اداره مخابرات شهرستان گتوند ضمن تاکید بر اینکه علت دقیق وقوع این آتش سوزی توسط کارشناسان آتش نشانی و کارشناسان اداره کل مخابرات خوزستان در دست بررسی است یادآور شد: این حادثه منجر به قطع ارتباط مخابراتی صالح شهر شده است.
صالح شهر در بخش مرکزی گتوند دارای یکهزار و 400 مشترک تلفن ثابت است.
شهرستان 74هزار نفری گتوند در شمال خوزستان واقع است.تاريخ : 18 / 7 / 1395برچسب:, | 7 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

صبح امروز یک شنبه 18 مهر 95 و از ساعت 6:45 دقیقه از ساختمان اصلی مخابرات صالح شهر دود شدیدی ناشی از آتش سوزی در حال خارج شدن است و ادامه دارد .

مردم و مسئولین مربوطه در حال امداد رسانی به این حادثه هستند .

یک دستگاه آتشنشانی از سمت شهرستان گتوند به صالح شهر اعزام گردیده است.

علت این آتش سوزی هنوز مشخص نیست

خبرهای تکمیلی به زودی منتشر خواهد شد .دزفول - ایرنا - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: بر اثر واژگونی یکدستگاه سواری پراید در جاده دزفول - شوشتر یک تن کشته و سه نفر دیگر مصدوم شدند.

  فریدون جعفریانفر شنبه به ایرنا گفت: این حادثه ساعت 5:48 دقیقه صبح روز شنبه در نزدیکی صالح شهر رخ داد.

وی تعداد سرنشینان این خودرو را پنج نفر اعلام کرد و اظهار داشت:در این حادثه یک مرد 33 ساله اهل صالح شهر در دم جان باخت و چهار مصدوم حادثه که همگی مرد می باشند نیز برای درمان به بیمارستان شوشتر و اهواز منتقل شدند.
حال 2 تن از مصدومان این حادثه وخیم گزارش شده است.
گفته می شود این خودرو در مسیر دزفول - شوشتر با یک راس گراز وحشی برخورد کرده و واژگون شده است.
جاده دزفول - شوشتر با وجود معادن شن و ماسه از جاده های حادثه خیز شمال استان خوزستان می باشد.
تعریض و ایمن سازی این جاده و همچنی روشنایی برای کاهش سوانح رانندگی ضروری است.تاريخ : 23 / 2 / 1395برچسب:, | 9 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سهراب گیلانی نماینده منتخب شهرستانهای شوشتر ،گتوند و حومه چهارشنبه شب مورخ ۲۲/۲/۹۵  در آیین جشن میلاد امام حسین (ع) ، امام سجاد (ع) و حضرت اباالفضل العباس(ع) سرداران کربلا در منطقه شعیبیه روستای چم الحمید در جمع طوایف و شیوخ عرب حضور پیدا کردند.
نماینده منتخب شهرستانهای شوشتر ؛ گتوند وحومه با بیان اینکه مطالبات کشاورزان این منطقه را پیگیری خواهیم کرد گفت : در جریان سیل شعیبیه بنده پنج روزازنزدیک پیگیر مسائل ومشکلات این منطقه بودم و با جلساتی که با مسؤلین مربوطه داشتم ازآنها قول پرداخت خسارت تمام زمین های زراعت زیرآب رفته این منطقه را گرفتم.
سهراب گیلانی در مورد مشکلات جاده شعیبیه نیز افزود: مشکلات جاده ای شعیبیه در اولویت کاری ماست و با انتخاب پیمانکار به زودی این پروژه کلید خواهد خورد.

گیلانی درپایان افزود: ما نماینده همه مردم هستیم چه آنهایی که به مارأی دادند وچه آنهایی که به ما رأی ندادند، پرهیز از اختلافات سیاسی ، منطقه ای و حزبی برای وحدت و سازندگی کشور یک ضرورت است.

لطفاً عکس های بیشتر را در ادامه مطلب ببینید...ادامه مطلب

امام جمعه ، معاون فرماندار ، سرهنگ کنگری و جمعی از مسئولان محلی شهرستان گتوند روز چهارشنبه به مناسبت روز جانباز با 2 جانباز دوران دفاع مقدس این شهرستان دیدار کردند.
به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام محمدعلی شاه آبادی با تبریک اعیاد شعبانیه و روز جانباز از ایثارگری جانبازان و تحمل سختی های ناشی از جراحت های دوران دفاع مقدس آنان تجلیل کرد و افزود:جانباز شهید زنده است که همواره باید گرامی داشته شود.
امام جمعه گتوند با اشاره به ایثار و تحمل سختی خانواده جانبازان افزود:خانواده جانبازان و خصوصا همسران آنان که شبانه روز به این عزیزان خدمت می کنند جایگاه ویژه ای نزد پرودگار متعال داشته و امنیت و آرامش و داشته های کشور وانقلاب مرهون خون شهدا و جانبازان و صبر و مقاومت خانواده های این عزیزان است .
در این دیدار جانبازان به بیان خاطراتی از دوران هشت سال دفاع مقدس پرداختند.
علی قاسمی جانباز 70درصد در سال 61 در پدافندی خرمشهر از ناحیه پا ، کمر و کلیه مجروح
شد.
عبدالرضا شوشتری دیگر جانباز 70 درصد نیز در سال 63 در عملیات بدر در شرق دجله در منطقه جزیره مجنون بر اثر ترکش خمپاره از ناحیه دست و پا مجروح گردید.
مردم شهرستان 74 هزار نفری گتوند 500 جانباز تقدیم انقلاب کرده اند.
چهارم شعبان سالروز ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) روز جانباز نامگذاری شده است.

 

لطفاً عکس های بیشتر را در ادامه مطلب ببینید...ادامه مطلب
تاريخ : 13 / 2 / 1395برچسب:, | 13 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

من افسوس خوردم که خط تولید لاستیک در این شرکت با بی توجهی مسئولان استانی ، به کرمانشاه منتقل شد در صورتی که قرار بود در اینجا تاسیس شود .

شاه ابادیحجت السلام محمدعلی شاه ابادی خطیب این هفته ی نماز جمعه شهر گتوند گفت : این گونه رفتار با کارگران شرکت لاستیک سازی ظلم است هرچند بامساعدت مسئولین شهرستان و با همراهی مسئولان شرکت لاستیک سازی و مسئولان تهران یک مقدار از پیگری کارگران به نتیجه رسیده اماقطعا باید مسئولین شهرستان نسبت به کرامت کارگری جدییت بیشتری داشته باشند.

حجت السلام شاه آبادی افزود : من افسوس خوردم که خط تولید لاستیک در این شرکت با بی توجهی مسئولان استانی ، به کرمانشاه منتقل شد در صورتی که قرار بود در اینجا تاسیس شود .

امام جمعه ی گتوند در ادامه اشاره ای هم به سخنان مقام معظم رهبری داشت و گفت : ما اصلا به امریکا اعتماد نداریم وهمه میدانند آمریکا به خلف وعده کردن معروف است .

حاج آقا شاه ابادی همچنین روز کارگر و روز معلم را به تمام کارگران و معلمان تبریک گفت  .قشنگ ترین روز خدا بزرگداشت پاکترین شغل دنیا برشریفترین بندگان خدا مبارک باد

12 اردیبهشت ماه مصادف است با بزرگداشت شهید مطهری و روز معلم

پیشرفت و موفقیت نسل آینده ما با دستان پاک معلمین رقم خواهد خورد .

اینجانب ضمن گراميداشت ياد و خاطره استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری  و تبريك روز معلم به همه معلمان سختكوش كه صادقانه در سنگرهای تعلیم و تربیت در سراسر ایران عزیز ، شهرستان گتوند به ویژه شهر عزیزمان صالح شهر مشق عاشقي مي كنند ، برای همه  این عزیزان سلامت، سعادت و خوشبختی آرزو نموده، اميدوارم كه با توجه به تمام کم و کاستی هایی که وجود دارد ، به مدد خداوند متعال ، توجهات حضرت ولي عصر (عج) و همت همه معلمان صبور در سالي كه از سوي مقام معظم رهبري (مدظله العالی) سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل ناميده شده، شاهد تلاش هر چه بيشتر معلمان عزیز میهن اسلامی در جهت تحقق این امر  باشيم.سد گتوند

سفیر شوشتر: در صورتی که کشاورران خوزستانی به علت کم آب بودن کارون حق کشت تابستانه ندارند با فصاسازی رسانه ای در خصوص سیل اخیر و پرآب نشان دادن خوزستان باعث ایجاد خسارت شده و می خواهند ادامه انتقال آب از سرچشمه های کارون، کرخه و در را توجیه کنند.

 به گزارش سفیر شوشتر، سید رضا موسوی رئیس شورای اسلامی استان خوزستان در گفت و گو با خبرنگار تابناک خوزستان با اشاره به وضعیت پیش آمده در استان خوزستان اظهار داشت: خوزستان دارای چند سد تولید برق است که پس از بارندگی های اخیر باز کردن یکباره دریچه سد ها باهث زیر آب رفتن حاشیه شهرها و روستاهای کنار رودخانه و وارد شدن خسارت های زیادی به مبلمان شهری، فضای سبز و کشاورزان شده است که میشد با باز کردن دریچه ها از چند روز قبل  و خروجی تدریجی آب این سیل را کنترل کرد.

موسوی با بیان اینکه، مشکلات مهمتر از سیل از جمله گرد و غبار و اپیدمی سرطان ناشی از آن، سد گتوند و شوری زمین های کشاورزی پایین دست آن و اراضی وسیع دیم در خوزستان وجود دارد ولی کسی پیگیری نمی کند تصریح کرد:  در صورتی که کشاورران خوزستانی به علت کم آب بودن کارون حق کشت تابستانه ندارند با فصاسازی رسانه ای در خصوص سیل اخیر و پرآب نشان دادن خوزستان باعث ایجاد خسارت شده و می خواهند ادامه انتقال آب از سرچشمه های کارون، کرخه و در را توجیه کنند.

وی گفت ؛ تخصیص دو هزارم درصد حق سهم نفت استان، کنترل گرد و غبار و عدم انتقال آب از سرچشمه ها برای مصارف غیر شرب می تواند باعث رونق دوباره این استان شود.تاريخ : 29 / 1 / 1395برچسب:, | 8 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

اسكان 35خانوار سيل زده درشهرستان گتوند

گتوند-ايرنا-معاون فرماندارگتوند از اسكان 35خانوار از سيل زدگان درشهرهاي جنت مكان و صالح شهر دراين شهرستان خبر داد.

 به گزارش ايرنا پرويز رضايي روز جمعه درگفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: بر اثر بارندگي شديد و جاري شدن سيلاب 20خانوار از عشاير در حوالي شهر جنت مكان و 15خانوار از عشاير در اطراف شهر صالح شهر براثر بالاآمدن آب رودخانه فصلي در محاصره سيلاب قرار گرفتند.
وي با اشاره به حضور به موقع نيروهاي امدادي ستاد بحران شهرستان در مناطق سيل زده افزود: با كمك ستاد بحران وتمهيداتي كه انديشيده شد سيل زدگان از مرگ نجات يافته و در مركز خدمات جنت مكان و مدرسه صالح شهر اسكان داده شدند.
معاون فرماندارگتوند با اشاره به اينكه آذوقه ،چادر ، پتو و ديگر امكانات رفاهي براي سيل زدگان مهيا شده است افزود: هم اكنون اين خانوارها در وضعيت مطلوبي قرار دارند.
رضايي درادامه افزود: بر اثر بارندگي ، تگرگ و تند باد شديد پنجشنبه تا كنون خسارات زيادي از جمله تاسيسات زيربنايي آب وبرق،ابنيه، پل ها، قطع درختان ،تخريب ديوارها ، راههاي ارتباطي ، باغات وزمينهاي كشاورزي رسيده و ميزان اين خسارات تاكنون مشخص نشده است.
معاون فرماندارگتوند گفت: ستاد بحران شهرستان به محض اطلاع واعلام ستاد بحران استان در خصوص بارندگي و وزش باد شديد درحالت آماده باش قرار داشت و با تشكيل جلسه هشدارها و وقايع احتمالي به اطلاع اعضاي ستاد داده شد.
وي در پايان از شهروندان ،روستائيان ،عشاير وكشاورزان هشدار داد تا از كنار رودخانه ها ومسيل هاي آب دور شده و آمادگي لازم جهت مقابله با هرگونه حوادث احتمالي را داشته باشند.
شهرستان گتوند در شمال استان خوزستان با 74 هزار نفر جمعيت داراي دو بخش مركزي و عقيلي و پنج شهر گتوند، صالح شهر ، تركالكي ، سماله ، جنت مكان و نيز 45 روستا مي باشد.تاريخ : 15 / 1 / 1395برچسب:, | 13 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

فلسفه ی تیراندازی هوایی چیست؟(نوشته شده توسط : رسول نوری کارشناس ارشد برنامه ریزی روستایی)

فلسفه ی تیراندازی هوایی درمراسم های عزا وشادی رادوچیزمی توان دانست:
1-درگذشته های بسیاردورمردم معتقدبودندهمانطورکه باران ازآسمان می باردهمه چیزازآسمان به زمین می رسدوگاهاخانه ی خدارادرآسمانها میدانستندبرای برآورده شدن تمام نیازهایشان دست به سوی آسمان درازمی کردندوهمین طورمعتقدبودندکه همه ی بلاهاهم ازآسمان نازل می شوندوشیطان وشوم بختی وفرشته ا ی بنام آل که علت بیشترمرگ ومیرهابود  درآسمان جای دارد.پس هرگاه مصیبتی برکسی واردمی شدبه گمان خودشان برای آنکه آن مصیبت ادامه پیدانکندوازآن خانواده دورشودبه طرف آسمان تیراندازی می کردند.ومعتقدبودندبااین کارفرشته ای راکه مامورمرگ وبدبختی خانواده بوده دورساخته اند.
-2-درزمانهای قدیم که زندگی عشایررونق داشت وحکومت مرکزی جودنداشت که امنیت رابرقرارنمایدنقش مردان درزندگی عشایری بسیارپررنگ بودوداشتن فرزندپسربرای خانواده های عشایری بسیارباارزش بودوبه همان اندازه داشتن دختربرای خانواده هاخوشایندنبود.چون مردان قبیله بودندکه کارهای سخت راانجام می دادندوازکیان خانواده وایل دفاع می کردند.هرگاه  مردی ازقبیله می مردبرای اینکه به طوایف وقبایل دیگربفهماننداگرچه یک مردازمامرده است اماجوانان ومردان دیگری درقبیله داریم که تفنگ اورابردارندوازکیان قبیله دفاع نماینداسب وتفنگ اوراکتل می کردندوبه گرد(دور)اومی چرخیدندوتیراندازی هوایی می کردندواگرنوزادپسری به جای اومانده بوددرمرثیه خوانی وابیاتی که خوانده می شدزبان حال مرحوم این بودکه تفنگم رابرای پسرم نگه داریدتاازایل دفاع کند.امادرمراسم هیچ یک ازمادران وشیرزنان تیری بسمت آسمان روانه نشد.اماباگذشت زمان وبوجودآمدن زندگی شهری بسیاری ازرسومات عشایری ازجمله تیراندازی وکتل بستن درفراق مردان ایلات  ازبین رفت کمرنگ  ومنسوخ شدند.توضیح اینکه رفتارها ورسومات ایلات چه بختیاری وعرب وکردو...بااندکی تغییربسیاربه هم شبیه بوده اند.
متاسفانه چندسالیست بدون توجه به فلسفه ی کاردوباره اقدام به تیرهوایی درمراسم هامی شودویکی ازافتخارات درمراسم تشیع جنازه هامیزان تیریست که به هواپرتاب می شودوحمل سلاح وتیراندازی موجبات خسارات مالی وجانی گردیده است.
درعوض رفتارهای پسندیده که درگذشته وجودداشت بازسازی نشد.درگذشته های نه چندان دوررسم براین بودخانواده ی عزاداربه فکرتامین پذیرایی مهمانان نبودندوتامین غذای موردنیازمراسم هاازطرف خانواده های دیگرانجام می شدوخانواده ی صاحب عزادرگیرپذیرایی نمی شدوبعدازیک هفته چندنفرازبزرگان اززنان ومردان می رفتندواجاق آنان راروشن می کردند.ویااینکه درروزهفتم سلمانی می بردندوصاحب عزارااصلاح می کردندکه بسیارکارهای پسندیده ای بودندکه امروزه به فراموشی سپرده شده اند.دراین مقوله لازم است بزرگان واندیشمندان وجوانان تحصیلکرده نسبت به گسترش وترویج رفتارهای پسندیده ی ایلیاتی اقدام نموده واز رفتارهای اشتباه که نه سودی بحال جامعه داردونه باباورهاوزندگی امروزی سازگاری داردجلوگیری به عمل آورند.

رسول نوری کارشناس ارشد برنامه ریزی روستاییتاريخ : 15 / 12 / 1394برچسب:, | 9 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

طایفه بزرگ منجزی در بقعه بابازاهد گیلانی ( چلو ) تجلیل و قدردانی به عمل آوردند .

در این مراسم جمع کثیری از بزرگان تیره های مختلف منجزی از نماینده منتخب مردم شهرستانهای شوشتر و گتوند در مجلس دهم با ذبح و قربانی چندین گوسفند ، موفقیت وی را در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تبریک گفتند .

لطفاً عکس های بیشتر را در ادامه مطلب ببنید...ادامه مطلب
تاريخ : 15 / 12 / 1394برچسب:, | 9 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

سهراب گیلانی در مسجد جامع صالح شهر با تشکر از حضور حماسی مردم صالح شهر گفت: تشکر می کنم از تمام مردم در این شهر عزیز که در انتخابات شرکت کردید.

امروز بحث انتخابات تمام شده است و همه برادر و خواهر شدیم و از این به بعد باید به فکر ساختن شهر و روستاهای خود باشیم.

وی با بیان ناراضی بودن وضع منطقه گفت: مسولین و تمام مدیران منطقه باید تلاش کنند ما به دنبال تغییری هستیم که به دنبال آن پیشرفت ایجاد شود. هر سال باید پیشرفت نسبت به سال قبل داشته باشیم./

لطفاً عکس های بیشتر را در ادامه مطلب ببنید...ادامه مطلب
تاريخ : 15 / 12 / 1394برچسب:, | 8 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

مهندس عباس نوری کاندیدای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور در مسجد جامع صالح شهر از شرکت عظیم مردم در انتخابات تقدیر و تشکر نمود .

مهندس عباس نوری ضمن تمجید از حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای گفت : امیدوارم هر دو مجلس منشا برکات خیر برای مردم و نظام جمهوری اسلامی باشد .

کاندیدای دهمین دوره مجلس افزود : از همه کسانی که با آگاهی مرا پذیرفته و یا نپذیرفته اند تشکر می نمایم و این حضور مهم بود که بحمدالله به وقوع پیوست و مردم شرکت چشم گیری داشتند .

مهندس عباس نوری ضمن تبریک به منتخب مردم جناب آقای سهراب گیلانی ، برای ایشان آرزوی موفقیت نمود و گفت همه باید با اتحاد و همدلی با منتخب مردم بتوانیم مشکلات را حل نموده و شهر و شهرستان های آبادی داشته باشیم .

مهندس عباس نوری در پایان این مراسم آرزوی فردایی بهتر برای صالح شهر با کمک هم را نمود .

در حاشیه این مراسم مردم صالح شهر از حضور ایشان و در بین مردم تقدیر نمودند و برای این عزیز آرزوی سلامتی نمودند .

گفتنی است مهندس عباس نوری کاندیدای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی مجلس از حوزه شهرستانهای شوشتر ، گتوند و حومه بودند که تعداد 11184 رای را کسب نمودند .تاريخ : 10 / 12 / 1394برچسب:, | 10 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

مهندس حاج عباس نوری در پیامی از مردم شهید پرور و همیشه در صحنه شهرستانهای شوشتر ، گتوند و حومه تقدیر و تشکر نمود و ضمن تبریک به منتخب مردم سردار سهراب گیلانی برا ایشان آرزوی موفقیت نمود .

متن این پیام بدین شرح است :

بسم الله الرحمن الرحيم

مَن لَم يَشكُرِ المُنعِمَ مِنَ المَخلوقينَ لَم يَشكُرِ اللّه عَزَّوَجَلَّ

خداوند بزرگ و متعال را شاکر و سپاسگزاریم که توفیق حضور در حماسه انتخابات را به ما ارزانی داد . اجتماع وصف ناپذیر آحاد مردم دراین صحنه جلوه زیبایی از روزهای بیاد ماندنی تحکیم ارتباط نظام مقدس جمهوری اسلامی با توده های ملت را نشان داد.

 آری این شور و حماسه پاسخی هست به انتظار و وصایای شهدایی که در این چند دهه از عمر انقلاب گرانبهاترین سرمایه شان را تقدیم نمودند .

در این دوره از مشارکت سیاسی حضور پررنگ و فعال همه اقشار بویژه نسل جوان و امیدهای آینده آنچنان نیرویی به بدنه  کشور تزریق نمود که پایه های آن را مستحکم تر و اعتماد به نفس مسولین را در مدیریت کلان تقویت نمود .

در این جا لازم میدانم از کلیه حامیان و هواداران خود که مجدانه و بصورت خودجوش و از صمیم قلب تلاشهای صادقانه داشته و باهمفکری،همدلی و همراهی مشوق و یاریگر ما دراین حماسه عظیم بوده اند باکمال خضوع و احترام مراتب تقدیر و تشکر وافر خود را اعلام نمایم . زبان ازگفتن و قلم از نوشتن تلاشهای بی بدیل همه سروران ناتوان است و قطعا به سهولت نمیتوان دریای محبت ابراز شده را پاسخ داد.

همچنین ضمن تبریک ، آرزوی موفقیت برای منتخب مردم را دارم.

امید است باتوکل بر ایزد متعال در فرصت های آتی بتوانیم رشته دوستی و مودت را پربار تر و گامهای مثبت اثر بخش تری در جهت پیشبرد اهداف عالیه نظام و سربلندی این دیار برداریم.

من الله التوفیق

برادر شما

عباس نوریتاريخ : 9 / 12 / 1394برچسب:, | 10 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

نتایج نهایی انتخابات در شوشتر و گتوند اعلام شد

سهراب گیلانی با کسب 36 هزار و 949 رأی از مجموع 131 هزار و 467 رأی مأخوذه در حوزه شهرستان شوشتر و گتوند و با کسب 28 درصد از کل آراء، در مرحله اول به طور قاطع به مجلس شورای اسلامی راه یافت

فرماندار شوشتر با بیان اینکه شمارش آرا در حوزه اصلی شهرستان شوشتر و گتوند به پایان رسیده و سهراب گیلانی در مرحله اول به طور قاطع به مجلس شورای اسلامی راه یافت، گفت: مشارکت واجدین شرایط در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه شهرستان شوشتر و گتوند، 70 درصد بوده است.
حیدر نجفی از پایان شمارش آرا در مجموع 264 شعبه اخذ رأی در مرکز حوزه انتخابیه شهرستان‌های شوشتر و گتوند خبر داد و عنوان کرد: در مجموع 188 شعبه اخذ رأی در حوزه اصلی شهر شوشتر و بخش مرکزی و دو حوزه میان آب و شعیبیه و 76 شعبه اخذ رأی نیز در حوزه فرعی گتوند و عقیلی مستقر شد.
وی خاطرنشان‌کرد: در انتخابات مجلس شورای اسلامی با پایان شمارش آراء، سهراب گیلانی با کسب 36 هزار و 949 رأی از مجموع 131 هزار و 467 رأی مأخوذه در حوزه شهرستان شوشتر و گتوند و با کسب 28 درصد از کل آراء، در مرحله اول به طور قاطع به مجلس شورای اسلامی راه یافت.
فرماندار شوشتر همچنین در خصوص نتایج انتخابات خبرگان رهبری در این شهرستان تصریح کرد: در شوشتر و حوزه‌های فرعی میان آب و شعیبیه به ترتیب آیت‌الله سید محمدعلی موسوی‌جزایری با 37 هزار و 424 رأی، آیت‌الله عباس کعبی با 33 هزار و 437 رأی، آیت‌الله محسن حیدری آل‌کثیر با 28 هزار و 409 رأی، آیت‌الله  سیدعلی شفیعی با 27 هزار و 601 رأی، آیت‌الله سیدکریم فرحانی با 25 هزار و 319 رأی، آیت‌الله علی فلاحیان با 24 هزار و 53 رأی و آیت‌الله محمد احمدی شاهرودی با 15 هزار و 751 رأی، حائز اکثریت آراء شدند.
نجفی مجموع آراء مأخوذه در انتخابات خبرگان رهبری در این شهرستان را 192 هزار و 33 رأی عنوان کرد و گفت: درصد مشارکت مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه شهرستان شوشتر و گتوند 70 درصد بوده است.دیدار جمعی از بانوان صالح شهر با مادر شهیدان نوری بمناسبت سالروز شهادت شهید محمد نوری

مادر شهيدان نوري: روي سنگ قبرم بنويسيد از مسئولين انتظار دارم به فكر مردم و اشتغال جوانان باشند.

يكي از راه‌هاي زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهيدان  ديدار از پدر و مادران شهدا مي‌باشد، ديدار از خانواده‌هاي شهدا افتخار بزرگي براي اين نسل مي‌باشد به همين منظور در سالروز شهادت شهيد محمد نوري جمعي از بانوان صالح شهر به ديدار مادر شهيدان نوري رفتند.

خانواده شهيدان نوري با تقديم كردن 2 شهيد و چندين جانباز دين خود را به انقلاب ادا نموداند، كه شهداي اين خانواده به نام شهيد محمد نوري كه در عمليات  كربلاي 5 در منطقه شلمچه و شهيد غلامحسين نوري كه در عمليات كربلاي 4 از ناحيه ريه و چشم شيميايي شده بود و پس از سال‌ها تحمل درد و رنج به درجه شهادت رسيد.

در اين ديدار مادر بزرگوار شهيدان نوري، ضمن خوش آمد گويي به بازگو كردن نقش خانواده‌هاي شهدا در دوران دفاع مقدس پرداخت.

اين مادر شهيد با بيان اينكه من همه‌ي شهداي صالح شهر را از خود مي‌دانم و با آمدن هر شهيد به صالح شهر براي آنها گريه كرده و با خانواده‌هاي آنها ابراز  همدردي نموده‌ام.

وي خطاب به بانوان حاضر در نشست گفت سعي كنيد فرزندان خود را عاشق امام حسين(ع) و ولايت تربيت كنيد. و مي خواهم من به عنوان مادر شهيد وصيت كنم كه همان‌گونه كه در ابتداي انقلاب جوانان مطيع امام (ره) بودند شما نيز مطيع و فرمانبر مقام معظم رهبري باشيد و قدر ولايت را با تمام وجود بدانيد.

در خواستم اينست كه بعد از مرگم بروي سنگ قبرم بنويسيد تا مسئولان هميشه بدانند كه بايد به فكر مردم و اشتغال جوانان باشند صندلي كه به آن تكيه داده‌اند قيمت زيادي دارد زيرا براي اينكه مسئولان به اين صندلي برسند خون‌هاي جوانان زيادي ريخته شده است.

لطفاً ادامه مطلب را ببینید...ادامه مطلب
تاريخ : 27 / 10 / 1394برچسب:, | 14 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

لیست کاندیدای تائید صلاحیت شده انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستان شوشتر و گتوند

به نقل از سایت شوشتر نامه لیست کانیدای تائید صلاحیت شده از سوی هیئت نظارت استان خوزستان در حوزه انتخابیه شهرستان های شوشتر و گتوند اعلام شد و تنها ۱۵ نفر از جمع ۳۳ نفر ثبت نامی تائید صلاحیت شده اند.

به گزارش سایت شوشترنامه، بر اساس اخبار تائید شده در حوزه انتخابیه شهرستان های شوشتر و گتوند اسامی ذیل توانستند از شورای محترم نگهبان تائید صلاحیت کسب کنند.

ابوالقاسم شمس آبادی

سید محمد حسن جزایری

محمدرضا آملازاده

سید محمد سادات ابراهیمی

بهروز حسینی زاده

محمود خرم دل

منصور سلیمانی راد

اسحاق عسکری

سهراب گیلانی

عباس نوری

علی رضا اکبری زاده

پوراندوخت منجزی

علی نظر ممبینی

فاخر باوی

رها متقیان فرهادی

بدیهی است اسامی افرادی که در لیست فوق ذکر نشده است یا عدم تائید صلاحیت و یا عدم احراز صلاحیت شده اند که می توانند درباره شرایط خود به هیات نظارت استان و یا تهران اعتراض خود را تحویل دهند.تاريخ : 19 / 10 / 1394برچسب:, | 10 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

رئیس اداره ورزش و امور جوانان شهرستان گتوند گفت : به هیچ عنوان بازی های فوتبال بزرگ سالان جام شهدای گتوند ادامه پیدا نخواهد کرد و این مسابقات لغو خواهد شد.

امیدوار جمالپور گتوند

امیدوار جمال پور رئیس اداره ورزش و امور جوانان شهرستان گتوند بعد از به وجود آمدن درگیری در مسابقات فوتبال گتوند گفت : به هیچ عنوان بازی های فوتبال بزرگ سالان جام شهدای گتوند ادامه پیدا نخواهد کرد و این مسابقات لغو خواهد شد.

جمال پور در ادامه افزود : درگیری ها و تنش های بیش از حد در این رقابت ها شرایط را بسیار سخت کرده است و با وجود مشکلات و مسائل منفی زیاد این مسابقات را لغو خواهیم کرد.

وی همچنین تصریح کرد : قطعاً کمیته انضباطی در خصوص درگیری های امروز فوتبال در گتوند تصمیم گیری می کند و صورت جلسه نیز به نیروی انتظامی ارسال خواهد شد و همچنین با افراد خاطی قاطعانه برخورد خواهیم کرد و اگر نیاز باشد آنها را به قوه قضاییه نیز معرفی می کنیم.تاريخ : 19 / 10 / 1394برچسب:, | 10 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

به گزارش گتوندنیوز شب گذشته بر اثر تصادف یک دستگاه پراید و یک دستگاه نیسان در کیلومتر ۱۸ جاده ی شوشتر – دزفول (روبروی شرکت لاستیک خوزستان)، ۳ نفر مصدوم و به بیمارستان های شوشتر و دزفول منتقل شدند .

به گفته ی حاضران در محل پس از سانحه ی تصادف ، راننده ی پراید از ناحیه ی پا درگیر می شود و امکان خارج شدن از پراید را نداشته است که با حضور نیروهای آتش نشانی گتوند در محل حادثه ، وی از ماشین خارج می شود .

این حادثه ۳ مصدوم بر جای گذاشته است که دو نفر به بیمارستان های شوشتر و یک نفر به بیمارستان دزفول منتقل شده است .تاريخ : 19 / 10 / 1394برچسب:, | 8 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

«دیوار مهربانی» یکی از نوآورانه و انسان‌دوستانه‌ترین خلاقیت‌های مردم ایران در چند سال اخیر باشد. شعار این دیوار، «نیاز داری بردار، نیاز نداری بگذار» است و مردم با قرار دادن لباس‌های گرمشان در این زمستان سرد برای نیازمندان به آن‌ها کمک می‌کنند.

این طرح انسان دوستانه چندروزی است که به صالح شهر از شهرستان گتوند با جمعیت حدود 10 هزار نفری هم رسیده است .

محمدعلی زارع عضو شورای اسلامی صالح شهر گفت : با پیگیری ها و صحبت هایی که انجام دادیم با کمک جمعی از دوستان و جوانان نیکوکار و همکاری سایر اعضای محترم شورای اسلامی دیوار مهربانی رو راه اندازی نمودیم .

زارع در ادامه افزود : هدف از ایجاد و راه اندازی این است که ممکن است عده ای از همشهریان از شرایط اقتصادی خوبی برخوردار نباشند و واقعاً به این لباس ها نیاز مبرمی داشته باشند . و همانطور که از نام این دیوار مشخص است امید می رود که عزیزانی که لباس بلا استفاده دارند و یا لباسهای نو خود را به این دیوار نصب کنند تا بدست نیازمند واقعیشان برسند و استفاده نمایند .

آدرس دیوار مهربانی در صالح شهر : خیابان اصلی بسیج جنب دبیرستان دخترانه حضرت آسیه (س)

ان شاءالله که این کار خداپسندانه مورد قبول پروردگار گرفته باشد.

دوستان نظر خود را در این زمینه می توانند در بخش نظرات ثبت نمایند

عکس های بیشتر را در ادامه مطلب ببینید...ادامه مطلب
تاريخ : 10 / 10 / 1394برچسب:, | 7 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

بخشدار مرکزی گتوند گفت: طغیان آبهای سطحی در 2 کیلومتری شهر گتوند در شمال خوزستان یک دستگاه خودروی پراید با 2 سرنشین را با خود برد.
جهانگیر حیدری عصر چهارشنبه گفت: این حادثه ساعتی پیش و هنگامیکه که سواری پراید قصد عبور از یک آبنما در جاده را داشت رخ داده است.
وی افزود: سیلاب ناشی از بارندگی شدید روز چهارشنبه موجب شد تا این خودرو در داخل رودخانه فصلی غرق شود.
یکی از شاهدان عینی حادثه نیز گفت: این خودرو دو نفر سرنشین داشته که از هر دوی آنها اطلاعی در دست نیست.
بخشدار مرکزی گتوند افزود: پس از وقوع این حادثه نیروهای امدادی ، هلال احمر ، بخشداری فرمانداری و نیروی انتظامی در محل حضور یافته و جست جو برای یافتن خودرو و سرنشینان آن ادامه دارد.
بارندگی شدید که از بامداد روز چهارشنبه در منطقه شمال خوزستان آغاز شده همچنان به صورت پراکنده ادامه دارد.
اداره کل بحران استانداری خوزستان نسبت به وقوع سیل و طغیان رودخانه ها در استان به ویژه مناطق شمال و شمال شرقی هشدار داده است.
شهرستان گتوند با 74 هزار نفر جمعیت در شمال خوزستان دارای دو بخش مرکزی و عقیلی و پنج شهر گتوند، صالح شهر ، ترکالکی ، سماله ، جنت مکان و نیز 45 روستا می باشد.
سیلاب ناشی از بارندگی شدید اواخر آذرماه نیز موجب قطع جاده دسترسی دو روستای بخش مرکزی گتوند در شمال خوزستان و غرق شدن یکدستگاه سواری پراید در سیلاب شد.تاريخ : 29 / 9 / 1394برچسب:, | 13 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

همایش اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر فردا در صالح شهر

به اطلاع میرساند همایش اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر با حضور خانواده ها ، دانش آموزان و عامه مردم و مسئولین دوشنبه 30 آذر ماه 1394 در مسجد جامع صالح شهر برگزار می گردد .جاده شوشتر - دزفول باز هم حادثه آفرید

صبح امروز یک شنبه 29 آذر 94 یک دستگاه تانکر گازوئیل در جاده دزفول شوشتر (حد فاصل صالح شهر تا شرکت لاستیک خوزستان) واژگون گردید و منجر به فوت راننده این ماشین سنگین شد .

چیزی که از شواهد پیداست راننده این کامیون در حال خواب آلودگی بوده و از مسیر خارج گردیده است .

چگونگی بروز این حادثه از طریق پلیس در دست اقدام می باشد .

جاده شوشتر - دزفول یکی از پر تردد ترین جاده های شمال خوزستان می باشد که سالیانه بدلیل دو طرفه نبودن ، چندین تصادف منجر به فوت در آن رخ می دهد .

 

 تاريخ : 23 / 9 / 1394برچسب:, | 7 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

تصادف بین موتورسیکلت و سواری پژو در شهرستان گتوند به مرگ جوان موتور سوار منجر شد.
محمد افضل زاده رییس فوریت های پزشکی 115 دزفول یکشنبه شب گفت: این حادثه ساعت 12 روز یکشنبه در جاده گتوند به بخش عقیلی این شهرستان بین یکدستگاه خودروی پژو با سه سرنشین و یکدستگاه موتورسیکلت با دو نفر راکب رخ داد.
وی افزود: در این حادثه یکی از سرنشینان موتورسیکلت که جوانی 17 ساله می باشد در بیمارستان جان باخت و نفر دیگر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان می باشد.
هر دو راکب موتورسیکلت اهل شهر ترکالکی گتوند می باشند. چگونگی وقوع این حادثه از سوی پلیس راه در دست بررسی است.
شهرستان گتوند با 74 هزار نفر جمعیت دارای دو بخش مرکزی و عقیلی و پنج شهر گتوند ، صالح شهر ، ترکالکی ، سماله ، جنت مکان و نیز 45 روستا می باشد.بمناسبت هفته بسیج سید ابوالحسن حسن زاده امام جمعه موقت اهواز در حسینیه اعظم صاحب الزمان (عج) صالح شهر حضور یافتند و به سخنرانی پرداختند . تصاویری از این حضور را در زیر میبینید .

 

لطفاً عکس های بیشتر را در ادامه مطلب ببینید...

 ادامه مطلب
تاريخ : 25 / 8 / 1394برچسب:, | 12 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

رییس اداره جمعیت هلال احمر شهرستان گتوند گفت:جوان گتوندی که به دنبال کندوی عسل به کوهستان های شمال این شهرستان رفته بود بر اثر سقوط از کوهستان جان باخت

به گزارش شوشترآنلاین، محمد نصیری شامگاه اظهارکرد: ساعت ۱۹روز یکشنبه پس از تماس با فوریت های پزشکی در خصوص این حادثه،بلافاصله اکیپ های هلال احمر و فوریت های پزشکی به محل اعزام شدند.

وی افزود:علی رغم صعب العبور بودن منطقه و تاریک شدن هوا اکیپ های اعزامی در اولین فرصت به محل رسیدند.

رییس اداره جمعیت هلال احمر شهرستان گتوند تصریح کرد: با تلاش های نیروهای امدادی متاسفانه جسد بی جان این جوان گتوندی راس ساعت ۲۲ از پایین کوهستان بالا کشیده شد.

نصیری اضافه کرد:این جوان ۲۴ساله گتوندی به همراه دوستش قصد دسترسی به کندوی عسل طبیعی داشت که متاسفانه بر اثر بریده شدن طناب از کوهستان سقوط کرد و جان باخت.تاريخ : 23 / 8 / 1394برچسب:, | 9 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

 *کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام 

خانواده های محترم رجبی گماری

ضایعه درگذشت برادر مهربان و مومنتان را از صمیم قلب تسلیت عرض می نماییم خداوند متعال روح پاکش را با مولا علی (ع) محشور نماید و به بازماندگان صبر جزیل عنایت فرماید. ان شاءاللهتاريخ : 22 / 8 / 1394برچسب:, | 9 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

به نقل از گتوند نیوز روز گذشته تصادفی در گتوند در محل ۳ راه سله چین بین یک دستگاه پراید و یک دستگاه نیسان رخ داد .

در این حادثه یک نفر ( راننده ی پراید ) در دم جان داد و ۳ نفر دیگر به بیمارستان های شهرهای همجوار منتقل شدند .

به گفته ی یکی از همراهان ، یکی از سرنشینان پراید که یک خانم بوده است در مسیر بیمارستان دزفول فوت می کند که پس از تلاش تیم پزشکی احیا می شود ولی پس از گذشتن مدتی مجددا فوت می کند .

تعداد قربانیان این حادثه به دو نفر رسیده است و دو نفر دیگر مصدوم شده اند .

لطفاً تصاویر بیشتر را در ادامه مطلب ببینید....ادامه مطلب

صفحه قبل 1 2 3 4 صفحه بعد