تکمیل و بهره برداری از پل شور عقیلی گتوند در سال 96
تاريخ : 5 / 1 / 1396برچسب:, | 7 | نويسنده : مجتبی رحیمی نیا

سهراب گیلانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:در جریان بازدید استاندار خوزستان از این پل توافق شد تا اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پل تامین و هزینه شود.
وی گفت: پل آزادگان عقیلی گتوند در اسفند ماه 93 کلنگ زنی شد ولی به علت تامین نشدن اعتبار لازم نیمه تمام مانده است.
نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس افزود: این پل یکی از نیاز‌های اساسی مردم بخش عقیلی گتوند بوده است که به دلیل عرض کم و خطر ساز بودن پل فلزی فعلی مردم درخواست های زیادی برای ساخت این پل داشته‌ اند.
گیلانی با اشاره به نقش این پل در کاهش حوادث و سهولت تردد در این شهرستان تصریح کرد: این پل نقش مهمی در کاهش ترافیک و حل مشکل تردد مردم داشته و سبب ارتباط بیشتر دو شهر ترکالکی و سماله و روستاهای 20گانه بخش عقیلی گتوند با شوشتر می شود.
نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس در خصوص تخریب اراضی کشاورزی روستاهای بخش عقیلی گتوند به ویژه روستاهای حیدر و مرتضی بدلیل فرسایش رودخانه کارون به خبرنگار ایرنا گفت: بدلیل اینکه در سالهای گذشته سیلاب و جریان رودخانه باعث از بین رفتن برخی از زمین های شهر جنت مکان شده بود با انحراف بخشی از آب رودخانه به سمت بخش عقیلی از تخریب این اراضی جلوگیری شد.
گیلانی ادامه داد: متاسفانه پس از انحراف رودخانه، جریان آب اراضی برخی از روستاهای بخش عقیلی را تحت تاثیر قرار داده است بطوری که بخشی از جاده حاشیه رودخانه در این منطقه تخریب و حادثه خیز شده است.
وی افزود: در دومین سفر استاندار خوزستان به شهرستان گتوند که روز گذشته به همراه شمسایی رئیس سازمان آب و برق خوزستان صورت گرفت ،پس از بازدید از این نقطه مقرر شد اقدام لازم به منظور رفع مشکل رودخانه کارون با کارشناسی بهتر انجام گیرد تا از تخریب بیشتر زمین ها جلوگیری شود.
نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس در ادامه از پیگیری جهت ثبت ملی بیشه زارهای بخش عقیلی گتوند خبر داد و گفت:این بیشه که بیش از 11کیلومتر مربع وسعت دارد از ظرفیت های گردشگری و اشتغالزایی مناسبی برخوردار است.
گیلانی افزود:مجاورت رودخانه کارون با بیشه عقیلی می تواند زمینه بیشترین استفاده و بهره برداری از این نقطه را فراهم کند.نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه: